Co daje dzień babci i dziadka?

Lis 24, 16 Co daje dzień babci i dziadka?

W Polsce coraz częściej zaczyna się obchodzić święto dziadków. Wynika to z faktu, że coraz rzadziej nasze dzieci mają bezpośredni kontakt z naszymi rodzicami. Bardzo często mieszkamy współcześnie w innych miejscowościach niż nasi rodzice. Problemem bywa również brak czasu ze strony naszych rodziców. Coraz więcej osób w starszych wieku jest aktywna zawodowo, co oczywiście znacznie ogranicza czas jaki mogą na co dzień poświęcać wnukom. Gdy kontakt między dziadkami a wnukami jest na co dzień obchodzenie huczne dzień babci i dziadka nie jest takie istotne. W przypadku gdy dziadkowie mieszkają nieco dalej warto pomyśleć, by w takim dniu odwiedzić dziadków. W przypadku dalekich odległości zawsze można pomyśleć o kontakcie telefonicznym.

Budowanie więzy między dziećmi a dziadkami

Budowanie więzi między wnukami a dziadkami jest bardzo ważne. Jednym z istotnych elementów takich więzi jest budowanie postawy naszych dzieci w stosunku do osób starszych. Współcześnie budowanie takich więzi między wnukami a dziadkami jest coraz rzadsze, co oczywiście często ma negatywny wpływ na wychowanie dzieci. W przypadku gdy nie mamy czasu na częste odwiedziny dziadków doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie właśnie dnia babci oraz dziadka. W takim dniu dziecko może przygotować własny prezent dla naszych rodziców a swoich dziadków. Jest to okazja zwłaszcza dla małych dzieci na tworzenie ciekawych prezentów i uczenie się wręczania innym osobom prezentów, czyli dzielenie się.

Spędzanie dnia dziadka oraz babci

Jednym ze sposobów na spędzenie dnia dziadka oraz babci jest pozwolenie dziadkom na spędzenie go samodzielnie z wnukami. Wielu dziadków bardzo chętnie przebywa ze swoimi wnukami. Dla naszych dzieci może to być doskonała odmiana od codziennego sposobu spędzania wolnego czasu. Innym rozwiązaniem może być przygotowania dla naszych rodziców przyjęcia, gdzie nasze dziecko może przedstawić wiersze, których mogło nauczyć się w przedszkolu, czy szkole. Dla naszych rodziców może to być równie miły dzień jak i dla naszych dzieci.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Co daje dzień babci i dziadka?, 100% based on 1 rating

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *