Lepsze zdrowie dzięki sokom wyciskanym

Maj 11, 17 Lepsze zdrowie dzięki sokom wyciskanym

Lepsze zdrowie

Dbanie o zdrowie jest sposobem, dzięki któremu można uniknąć wielu nieprzyjemnych chorób. Od dawna wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Aby poprawić zdrowie i odporność, należy dostarczać organizmowi odpowiednie witaminy i składniki odżywcze, które pozwolą utrzymać dobrą formę. W ostatnich latach modne stało się zdrowie odżywianie i ćwiczenia fizyczne, co naprawdę bardzo dobrze wpływa na zdrowie, lecz nie wszyscy wiedzą co jeść, aby to odżywianie odbywało się prawidłowo. Często zapominamy o potrzebnych witaminach, których najlepszym źródłem są owoce i warzywa. Zjadanie każdego dnia porcji tych produktów może się szybko znudzić, a poza tym wiele osób po prostu nie lubi warzyw i zjada ich możliwie małą ilość. Słodkie owoce są chętniej zjadane, lecz nie codziennie i nie w odpowiedniej ilości.

Wyciskanie soków

Znakomitą alternatywą dla zjadania warzyw i owoców jest wyciskanie z nich soków. Wyciskarki do soku dostępne są w wielu sklepach, dlatego każdy ma możliwość ich zakupu. Ceny także mogą być przystępne dla każdego. Wyciśnięty sok ze świeżych owoców i warzyw to najprzyjemniejszy początek dnia, jaki wiele osób może sobie wyobrazić. Za piciem soków przemawia wiele argumentów. Nieprawdą jest, że całe owoce są zdrowsze, ponieważ dostarczają one organizmowi nawet kilkukrotnie mniej wartościowych składników niż soki. Wszystko przez to, że podczas zjedzenia owoców, organizm sam musi zadziałać jak wyciskarka i wydobyć najcenniejsze składniki z produktu. Sok jest dla niego lepszą formą, ponieważ nawet trawienie trwa w tym przypadku zaledwie kilkanaście minut. Jeżeli chodzi o całe owoce, to proces ten wydłuża się o kilka godzin. Wypijanie każdego ranka szklanki soku może być bardzo przyjemne, a na pewno będzie korzystne dla zdrowia.

Sok ze sklepu

Soki z kartonu niestety nie są tak zdrowe jak mówią o tym etykiety i reklamy. Proces pasteryzacji, czyli podgrzania do wysokiej temperatury, pozbawia je wielu wartościowych składników. W żaden sposób nie dorównują one sokom, które własnoręcznie przygotujemy w domu. Jeżeli chcemy poprawić swoje zdrowie i kondycję, znakomitym sposobem ułatwiającym ten proces jest wypijanie soku ze świeżo wyciśniętych owoców.

Chcąc poznać szczegóły, zobacz wyciskarki do soków owocowych na Eujuicers.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *