Wyciśnij zdrowie z pomarańczy

Lip 28, 15 Wyciśnij zdrowie z pomarańczy

Zimą pij soki na zdrowie

Jesień, zima i wczesna wiosna to okresy wyjątkowo trudne dla naszego organizmu. Niskie temperatury, częste deszcze, a do tego brak światła słonecznego sprawiają, że układ odpornościowy musi wkładać bardzo wiele wysiłku w utrzymania nas w dobrym stanie zdrowia przez wszystkie te mroczne miesiące.

Wysokie ceny i utrudniony dostęp do sporej ilości świeżych warzyw i owoców sprawiają, że nasza dieta jest uboga w witaminy – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Zdrowia dieta

Prowadząc zdrowy styl życia jak również dbając o zbalansowaną dietę należy pamiętać nie tylko o równowadze pomiędzy przyswajanymi białkami i węglowodanami, ale przede wszystkim o odpowiedniej gospodarce witaminowej.
Aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość witaminy C powinniśmy zjeść 20 kilogramów jabłek. Czy ktoś się na to poważy? Z pewsokowirówki11nością nie, gdyż zachowanie takie byłoby jednoznaczne z rezygnacją z jakichkolwiek innych składników odżywczych tego dnia.
Nie tylko jedzenie może być źródłem witamin i minerałów. Dziennie powinniśmy wypijać około dwóch litrów napojów, dlaczego więc nie wykorzystać tego sposobu na wzbogacenie diety?

Retro wyciskanie vs nowoczesne miksowanie

Ręczne wyciskanie soków z cytrusów jest bardzo czasochłonne i nierzadko skutkuje pochlapanymi ścianami. Nie wyobrażam sobie natomiast wyciśnięcia w rękach soku z wyżej wspomnianego jabłka. Niezastąpione w takich sytuacjach okazują się być sokowirówki, które w kilka chwil przygotują sok z kilku kilogramów owoców. Utrzymanie urządzeń w czystości również nie powinno stanowić problemu, gdyż większość z nich przystosowanych jest do mycia w zmywarce. W ten oto łatwy i szybki sposób, dzięki wsparciu jednego tylko elektrycznego domowego pomocnika możemy w istotny sposób wpłynąć na poprawę naszego stanu zdrowia.
Soki nie muszą być nudne. Kompozycje smakowe i kolorystyczne mogą być bardzo różne i zależne tylko i wyłącznie od naszych gustów i inwencji. Ciekawym połączeniem smakowym jest sok z jabłek, brzoskwiń i pomarańczy, którym nie pogardzą nawet najbardziej wybredne maluchy.

Chcąc zacząć zdrowo się odżywiać, sprawdź kategorię produktów sokowirówki na Eujuicers.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *