Jak wykorzystać antyramy w aranżacji?

Antyrama to doskonały element, dzięki któremu można w sposób stylowy i niebanalny zaaranżować ścianę zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni. Oczywiście główną rolę będzie tutaj odgrywało to, co się w tej antyramie będzie mieściło. Taki pomysł to bardzo dobra alternatywa dla obrazów czy też zdjęć w ramach. Dlaczego antyramy sprawdzą się we współczesnych aranżacjach i co można w nich umieścić?

Antyrama – minimalizm ze szkła

Antyrama zazwyczaj składa się z dwóch płytek, z czego jedna, przednia, jest wykonana ze szkła, zaś “plecy” zazwyczaj są zrobione z płyty. Oczywiście można w sprzedaży znaleźć także produkty z plexi. Styl tego dodatku, ze względu na swoją budowę, doskonale więc dopasuje się do każdego klimatu wnętrza, nie tylko nowoczesnego czy skandynawskiego, ale także retro, klasycznego, glamour czy kolonialnego. Wiele tak naprawdę zależy od tego, co umieścimy w środku. Sama antyrama ma charakter minimalistyczny i nie przyciąga uwagi, zaś jedynie kieruje nią, na swą “zawartość”. W ten sposób na ścianie można stworzyć nie tylko aranżację ze zdjęć, ale także wykorzystać te gustowne przeciwieństwa ramek w sposób, który zapewni równie spersonalizowaną i bardziej oryginalną dekorację.

W antyramie można umieścić na przykład plakaty filmowe. W ten sposób pokażemy naszym gościom nasz filmowy gust. Doskonale na ścianie będą się także prezentowały suszone liście ze spaceru podczas pierwszej randki, rysunki dziecka, własne rysunki, szkice a nawet mapy czy plany miast. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar antyramy i zawiesić w miejscu, gdzie chcemy, by pojawiła się dekoracja. Jeżeli będziemy potrzebować odmiany, to z łatwością można kompozycję wymienić na coś zupełnie innego.

W ten sposób dzięki jednej lub kilku antyramom można mieć co kilka miesięcy zupełnie nową dekorację. Oczywiście nie każdy element tego typu trzeba powiesić, ponieważ na rynku mamy również antyramy do postawienia na komodzie czy biurku. Można je zastosować na przykład w pokoju dziecka, umieszczając plan zajęć, czy w domowym biurze, rozpisując i wkładając tam wytyczne co do nowego projektu. Taki dekoracyjny drobiazg można użyć także w praktyczny sposób.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *